زلزله‌های جزیره خارگ هیچ خسارتی به تاسیسات نفتی وارد نکرده است
گام خبر: ۲ زمین لرزه با قدرت ۴.۸ و ۴.۶ ریشتر صبح امروز جزیره خارگ در استان بوشهر را به لرزه درآورد.
كدخبر: id-104527
تاريخ: 2022-01-17 10:46:55

به گزارش گام خبر براساس گزارش مرکز لرزه‌نگاری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، 2 زلزله به بزرگی 4.8  و 4.6 ریشتر در ساعات 06:19 و  07:55 دقیقه جزیره خارگ را لرزاند.

این زمین‌لرزه در 16 کیلومتری جزیره خارگ در عمق 21 کیلومتری زمین رخ داد.

موقعیت جغرافیایی این زمین لرزه در طول جغرافیایی 50.19 و عرض جغرافیایی 29.14 به ثبت رسیده است.

براساس این گزارش این زمین لرزه در 57 کیلومتری بندر گناوه و 57 کیلومتری بندر ریگ و 67 کیلومتری مرکز استان بوشهر به وقوع پیوسته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه تیم‌های امدادی در خارگ در حالت آماده‌باش قرار دارند اظهار داشت: از روز جمعه گذشته تاکنون چند زمین لرزه خارگ را لرزانده است که خوشبختانه هیچ مشکلی ایجاد نکرده است.

جهانگیر دهقانی با بیان اینکه بزرگترین زمین لرزه 4.8 ریشتر بامداد امروز در خارگ ثبت شد افزود: این زلزله خسارتی نداشته است.

امروز سومین روز پیاپی است که در جزیره خارگ زلزله به وقوع پیوسته است.

بخشدار ویژه خارگ  با بیان اینکه همه دستگاه‌های امدادی، درمانی و اجرایی در آماده باش کامل هستند خاطر نشان کرد: با هماهنگی دستگاه‌های مختلف جزیره خارگ، دستگاه‌های امدادی و درمانی در آمادگی کامل به سر می‌برند.

محمد رضا دشتی‌زاده تصریح کرد: به تیم‌های واکنش سریع در حوزه برق، ارتباطات و دیگر بخش‌ها دستور آمادگی لازم برای مواجه با بحران‌های احتمالی داده شده است.

مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران ضمن تاکید بر آرامش و رعایت نکات ایمنی از سوی ساکنان جزیره اعلام کرد : زلزله به تأسیسات این شرکت آسیب وارد نکرده است و فعالیت‌ها روند عادی دارند.

گزارش خبرنگار تسنیم از خارگ حاکی است این زمین لرزه‌ها سبب وحشت مردم شده که خوشبختانه تاکنون گزارشی از خسارات و تلفات جانی گزارش نشده است./ تسنیم