بازدید فرمانده انتظامی استان بوشهر از دفتر گام نیوز+ تصاویر
فرمانده انتظامی استان بوشهر به همراه معاونان خود از دفتر سایت خبری گام نیوز بازدید و با مدیر و خبرنگاران این دفتر گفت و گو کرد.
كدخبر: id-63282
تاريخ: 2017-10-10 18:39:07

به گزارش گام نیوز؛سردار خلیل واعظی فرمانده انتظامی استان بوشهر ظهر امروز به همراه معاونان خود از دفتر سایت خبری "گام نیوز" بازدید کرد و با مدیر و خبرنگاران این سایت گفت و گو کرد.

وی در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش های خالصانه عوامل سایت "گام نیوز" در پرداختن  به مسائل ارزشی و مشکلات شهری اظهار داشت: اهمیت رسانه ها ی فضای مجازی غیره قابل انکار است و نقشی که  رسانه ها در برقراری آرامش و امنیت در جامعه دارند بی بدیل و غیره قابل تفویض است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد حس امنیت روانی در جامعه از وظایف رسانه ها است، گفت: امروزه با گسترش بی حد و اندازه  فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، بستر فعالیت برای مخلان نظم و امنیت عمومی و همچنین شایعه سازان و شایعه پراکنان و برخی گروههای معاند با اهداف از پیش تعیین شده فراهم شده است که پلیس و دیگر سازمانها به تنهایی قادر به مقابله با آن نیستند.

سردار واعظی با بیان اینکه وجود رسانه های تاثیر گذار و ارزشی مایه دلگرمی است، گفت: امروزه رسانه ها به عنوان بازوان توانمند پلیس در برقراری امنیت جامعه و به ویژه در فضای مجازی شناخته می شوند و باید این مورد به طور جدی مدنظر قرار بگیرد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به هجمه و جریان سازی های دروغین رسانه های بیگانه علیه انقلاب، کشور و مسئولان نظام،گفت: ما باید قبل از هر اقدامی از سوی رسانه های معاند برای آسیب زدن به مجموعه نظام، با روشنگری و بصیرت دهی به موقع به مردم، بتوانیم جلوی این جو سازی ها و دروغ های بزرگ را بگیریم.

وی وجود امنیت را یکی از اساسی‌ترین و ارزشمندترین نیاز هر جامعه  و انسانی عنوان کرد و گفت: اگرامنیت نباشد جامعه دچار هرج و مرج می افتد و هیچ پیشرفتی در حوزه های مختلف اجتماعی, فرهنگی, اقتصادی و غیره اتفاق نخواهد افتاد.

سرارد واعظی با بیان اینکه برقراری امنیت همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری است، گفت: نیروی انتظامی با همکاری مردم و اقشار مختلف وظیفه تامین امنیت پایدار را در جامعه بر عهده دارد اما قدرت انکارناپذیر رسانه ها در اصلاح رفتارهای اجتماعی مردم مسئله ای است که فرماندهی انتظامی استان بر آن تاکید دارد و خواهان گسترش همکاری های رسانه ای در این خصوص است.

وی در پایان  ضمن تقدیر از فعالیت های شبانه روزی تلاشگران عرصه  رسانه در استان بوشهر،اظهار داشت: مهم ترین انتظار پلیس از رسانه ها اطلاع رسانی دقیق و پوشش سریع وقایع و رویدادهای انتظامی،انعکاس هشدارها و توصیه های پلیسی و آگاه سازی مردم در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی است و در این زمینه خواهان همکاری گسترده و روزافزون رسانه های متعهد، ارزشی و تاثیر گذار خواهیم بود.

در ادامه سید حسین موسوی مدیر پایگاه خبری تحلیلی" گام نیوز" با تبریک هفته ناجا و تقدیر از عملکرد خوب نیروی انتظامی در استان بوشهر و همچنین تعامل و همکاری خیلی خوب مجموعه نیروی انتظامی با اصحاب رسانه، گفت: رسانه ها منعکس کننده مسائل، مشکلات و معضلات  جامعه  و چاره جویی برای برطرف شدن این مشکلات با همکاری دستگاه های مربوطه هستند.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در پيشرفت و توسعه جامعه اظهار کرد: امروز خبرنگاران متعهد و دلسوز رسالت عظيم انتقال واقعيت ها و انعكاس خواسته هاي مردم را در جامعه بر عهده دارند و در اين مسير تنها به انجام تكليفشان مي انديشند.

موسوی با اشاره به وضعیت موجود فضای مجازی و گسترش روز افزون استفاده مردم به ویژه جوانان و نوجوانان از شبکه های اجتماعی و ایجاد نامنی روانی در جامعه، گفت: رسانه های ارزشی، متعهد و دلسوز مهمترین نقش در همکاری با نیروی انتظامی برای برقراری حس امنیت و آرامش روانی در جامعه دارند.

وی آمادگي خود را جهت همکاري و تعامل  گسترده با نيروي انتظامي در اطلاع رساني و انتشار اخبار، گزارش ها و موفقيت هاي پليس در زمينه هاي انتظامي اجتماعي و ترافيکي از طريق رسانه هاي مربوطه اعلام و خواستار برگزاري جلسات هم انديشي کارشناسان اجتماعي با خبرنگاران و اصحاب رسانه به صورت مستمر شد.

در پایان این بازدید با اهداء لوح سپاسی از طرف سایت" گام نیوز" به مناسبت گرامی داشت هفته ناجا، از سردار واعظی تقدیر شد.

انتهای یپام/