مرکز تحقیقات و بررسی مشکلات آلایندگی‌های زیست محیطی در عسلویه ایجاد می‌شود
استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های بیمارستانی، اورژانس هسته‌ای در استان بوشهر گفت: مرکز تحقیقاتی بررسی مشکلات آلایندگی‌های زیست محیطی در عسلویه ایجاد می‌شود.
كدخبر: id-65085
تاريخ: 2017-12-05 20:17:13

به گزارش گام نیوز عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست با معاون بهداشتی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با قدردانی از توجه دولت به اجرای پروژه‌های حوزه سلامت اظهار داشت: فعالیت‌ها و برنامه‌های وزارت بهداشت به عنوان پروژه‌های حرفه‌ای و تخصصی محسوب می‌شود و در اولویت برنامه‌های دولت قرار دارد.

وی با تاکید بر توجه اعتبارات ملی برای تکمیل پروژه‌های استانی در عرصه درمانی و بهداشتی تصریح کرد: بیش از 78 درصد اعتبارات عمرانی در اختیار وزارتخانه‌‌ها قرار دارد که لازم است از منابع ملی برای تکمیل پروژه‌های مهم استان بوشهر تخصیص یابد.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای پروژه‌های مهم حوزه سلامت در استان بوشهر تاکید کرد: تکمیل پروژه‌های درمانی و بهداشتی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد که در این راستا انتظار می‌رود وزارت بهداشت در اجرای پروژه‌های حوزه سلامت استان بوشهر  تسریع کند.

گراوند با تاکید بر توجه به مقابله با آلایندگی‌های زیست محیطی جنوب استان بوشهر خاطر نشان کرد: ایجاد مرکز تحقیقاتی بررسی مشکلات زیست محیطی و آلایندگی‌های ناشی از تاسیسات پارس جنوبی باید در اولویت برنامه وزارت بهداشت قرار بگیرد.

وی با  تاکید بر تعامل و همکاری  دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با برنامه‌های وزارت بهداشت گفت:  براساس تفاهم‌نامه منعقد شده، استانداری بوشهر بر اساس سهم تعیین شده اعتباری برای اجرای پروژه‌های بهداشتی درمانی مشارکت می‌کند.

استاندار بوشهر طرح‌‌های حوزه سلامت را از مهم‌ترین اولویت‌های استان بوشهر دانست و تاکید کرد: اورژانس هسته‌ای بوشهر یکی از پروژه‌های مهم در حال اجرا در بوشهر است که با توجه به ضرورت ساخت آن لازم است در تکمیل آن تسریع شود.

منبع: تسنیم