وضعیت ناپایدار جوی ادامه دارد/ بارش باران و تگرگ در استان بوشهر
گام نيوز : کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از احتمال بارش باران و تگرگ در استان بوشهر خبر داد و گفت: وضعیت ناپایدار جوی ادامه دارد.
كدخبر: id-71822
تاريخ: 2018-04-07 11:37:45

به گزارش گام نیوزپیام مساعدی اظهار داشت: همان‌طور که انتظار می‌رفت با ورود امواج ناپایدار به جو استان و افزایش ناپایداری‌های جوی، در برخی نقاط استان بارش خفیف و پراکنده باران همراه با وزش تندباد لحظه‌ای گزارش شد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تداوم شرایط ناپایدار جوی طی امروز و فردا در استان بوشهر است.

وی افزود: طی امروز و فردا آسمان استان ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد، گاهی گرد و خاک و در برخی نقاط رگبار پراکنده باران و رعد و برق پیش بینی می‌شود که احتمال ریزش تگرگ نیز دور از انتظار نیست.

مساعدی بیان کرد: همچنین در زمان وزش تندباد لحظه‌ای انتظار می‌رود ارتفاع موج دریا به طور موقت افزایش یابد.

وی ادامه داد: برای ساعات آینده آسمان استان نیمه ابری گاهی تمام ابری در برخی ساعات وزش باد و احتمال گردوخاک و در برخی نقاط استان همراه با بارش پراکنده باران گاهی رگبار پراکنده باران و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا شمال شرقی گاهی جنوب شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و بصورت لحظه ای بیش از ۴۴ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر در سواحل جنوبی گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

وی اظهار داشت: فردا زمان مد اول دریا ساعت یک و ۳۵ دقیقه بامداد، جزر اول دریا ساعت پنج و ۴۶ دقیقه بامداد، مد دوم ساعت ۱۲ و ۵۲ دقیقه و جزر دوم ساعت ۲۱ و ۲۸ دقیقه خواهد بود.

منبع: مهر