ترامپ:خیلی بد است که در چنین شرایطی قرار گرفته‌ایم
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه گفت به زودی درباره اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه تصمیم‌گیری می‌کند.
كدخبر: id-72217
تاريخ: 2018-04-12 22:22:37

به گزارش گام نیوز «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه گفت به زودی درباره اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه تصمیم‌گیری می‌کند.

ترامپ که در جمع گروهی از خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت امروز برای بحث درباره وضعیت سوریه و گزینه‌های پیش روی آمریکا، با مشاوران امنیت ملی آمریکا دیدار می‌کند.

وی گفت: «امروز نشستی درباره سوریه داریم و نشست‌های دیگری. ببینیم چه می‌شود. روشن است که داریم این مسئله را به دقت بررسی می‌کنیم. داریم کل وضعیت را بسیار جدی و دقیق بررسی می‌کنیم. ببینیم چه می‌شود. ببینیم چه می‌شود.»

ترامپ ادامه داد: «خیلی بد است که جهان ما را در چنین وضعیتی قرار می‌دهد. همانطور که امروز صبح گفتم، ما در برابر داعش بسیار عالی عمل کردیم و داعش را نابود کردیم. حالا مجبوریم تصمیمات تازه‌ای بگیریم. خیلی زود در این مورد تصمیم‌گیری می‌کنیم.»

همزمان «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا هم که برای دفاع از لایحه بودجه دفاعی این کشور به کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا رفته بود، گفت پس از این جلسه به شورای امنیت ملی آمریکا خواهد رفت تا گزینه‌هایی که آمریکا در قبال سوریه در اختیار دارد را به ترامپ ارائه کند.

متیس در این نشست اذعان کرد که واشنگتن اسناد و مدارکی که ثابت کند حادثه «دوما» توسط دولت سوریه انجام گرفته، در اختیار ندارد. وی همچنین گفت آمریکا نگران است که در صورت حمله به سوریه اوضاع از کنترل خارج شود.

منبع: مشرق