حفر 9 حلقه چاه برای حل بی آبی استان/ پیگیری جدی موضوع حق آبه بوشهر از کازرون
استاندار بوشهر با بیان اینکه درباره حق آبه خود از منطقه کازرون، موضوع را با جدیت پیگیری می‌کنیم، گفت: مدیران حوزه آب استان باید برنامه‌ریزی کنند تا همه مردم از منابع محدود آبی استان بهره مند شوند.
كدخبر: id-75512
تاريخ: 2018-07-09 21:20:03

به گزارش گام نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی واحد مرکزی خبر، مرکز بوشهر، عبدالکریم گراوند اظهار داشت: از همه مشکلات به وجود آمده در بخش توزیع آب در استان بوشهر به ویژه بخش دشتستان از مردم عذرخواهی می‌کنم.

وی افزود: برای رفع مشکل آب در دشتستان در سه بخش دراز مدت، میان مدت و کوتاه مدت اقدامات خوبی انجام شده است.
استاندار بوشهرگفت: در بخش کوتاه مدت دستور داده‌ایم 9 حلقه چاه حفر  و وارد مدار شود، با تجهیز برخی چاهها سختی آب این چاه‌ها کمتر شده و آب در اختیار مردم قرار گیرد و در برخی مناطق دیگر هم با تانکر به مردم آبرسانی سیار انجام می‌شود.
ویبا بیان اینکه دستور قطع آبیاری فضای سبز با آب آشامیدنی در همه گستره استان صادر شده است، گفت: مردم حق دارند مدیران حوزه آب باید با اطلاع رسانی صحیح زمان نوبت بندی آب در مناطق مختلف را به آگاهی مردم برسانند.

گراوند افزود: مشکل آب منطقه آبپخش و دیگر بخش ها  تا حدود زیادی برطرف شده است و آب شهر برازجان هم با راهکارهای اندیشیده شده از دیشب وضعیت بهتری پیدا کرده است.  درباره حق آبه خود از منطقه کازرون، موضوع را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ما مکلف هستیم آب مورد نیاز مردم را تامین کنیم  با دعوت مردم به صبر گفت: حدود 90 درصد منابع استانی از بیرون تامین می‌شود و با خشکسالی و کاهش نزولات جوی تنش آبی افزایش یافته است؛ اما برخی بدخواهان در صدد بهره‌برداری سیاسی از خواسته های منطقی مردم  هستند.