تاکید آیت الله صفایی بوشهری درباره حل معضل آب استان/ بازدید میدانی امام جمعه بوشهر از طرح های آبرسانی دشتستان+تصاویر
گام نیوز: آیت الله صفایی بوشهری در نشست با مدیران آب استان بر حل معضل آب استان به ویژه دشتستان تاکید کرد.
كدخبر: id-75547
تاريخ: 2018-07-11 09:45:05

به گزارش گام نیوز به درخواست آیت الله صفایی بوشهری نشستی فوری با حضور مسئولین تأمین آب استان بوشهر جهت بررسی معضل آب استان در محل دفتر وی برگزار شد.

در این جلسه مفصل و طولانی که تا پاسی از شب ادامه داشت، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ضمن گلایه مندی از مسئولان استانی در عدم پیشگیری از این بحران استانی به ویژه معضل آب دشتستان با وجود تذکرات فراوان، بر حل فوری این معضل به طور اساسی در کوتاه مدت و بلند مدت تأکید کرد.

در این نشست آیت الله صفایی بوشهری همچنین در رابطه با تأسیس آبشیرین کن ها، تقسیم عادلانه آب، بهسازی شبکه های آب، استفاده از چاه های درون شهرستان دشتستان جهت تامین آب و همچنین تکریم، احترام و خدمتگذاری به مردم در همه امور به ویژه امور حیاتی مثل آب تأکید داشت.

پس از بیانات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز مسئولین آب استان به بیان گزارشی در این رابطه و کارهای صورت گرفته جهت حل این بحران در کوتاه مدت و بلند مدت پرداخته و خبر از حل فوری مسئله آب دشتستان در چند روز آینده دادند.

در پی بروز بحران آب در مناطقی از استان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان امروز به همراه مدیران حوزه آب استان، با حضور در مناطق آبپخش، سعدآباد، وحدتیه و برازجان، ضمن بازدید از طرح های آبرسانی شهرستان دشتستان، به بررسی میدانی مشکل کمبود آب در این مناطق پرداخت.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در این سفر کمبود آب را یک بحران تاریخی در استان عنوان کرد و افزود: از سالها پیش پیشنهاد تنظیم سند تامین آب استان طراحی شده اما به علت های مختلف اجرایی نشده است.

وی از مسئولان استان درخواست کرد در کنار طرح های میان مدت و دراز مدت، طرح های فوری تامین آب آشامیدنی مانند حفاری چاه ها، تقسیم عادلانه آب و آبرسانی با تانکر را اجرایی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: آب یکی از خواسته ها و مطالبات به حق مردم است و مسئولان با تلاش و کار جهادی در خدمت مردم باشند تا مشکل مردم دشتستان حل شود.