مشکلات فعالان حوزه نخل و خرما در شهرستان دشتستان رفع می‌شود
گام خبر: معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: مشکلات فعالان حوزه نخل و خرما در شهرستان دشتستان رفع می‌شود.
كدخبر: id-95566
تاريخ: 2020-01-09 15:03:04

به گزارش گام خبر  بابک دین‌پرست ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران در برازجان اظهار داشت: دولت نگاه ویژه‌ای به مناطق مرزی و ساحلی کشور دارد و اقتصاد مرزنشینان را در اولویت داریم.

وی با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از ۱۰ شهرستان استان بوشهر طرح‌های اقتصادی و صنعتی و تولیدی آنها بیان کرد: مشکلات و مطالبات فعالان اقتصادی استان بوشهر را بررسی می‌کنیم و برای رفع مشکلات آنها تلاش می‌کنیم.

معاون اقتصادی وزیر کشور از ارائه تسهیلات مورد نیاز به بخش اقتصادی خبر داد و اضافه کرد: خرما یکی از ظرفیت‌های مهم در دشتستان است که طرح آبیاری تحت فشار در اراضی نخیلات سعدآباد به میزان دو هزار و ۴۰۰ هکتار در دست اجرا است.

وی افزود: اعتبار مورد نیاز طرح آبیاری نوین در سطح ۲۴۰۰ هکتار نخیلات سعدآباد در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی تصویب و تأمین می‌شود.

دین‌پرست از رفع مشکلات کشتارگاه طیور دشتستان، واحد فرآوری خرما در این شهرستان و ارائه خدمات مناسب خبر داد و افزود: تلاش می‌شود با تکمیل این طرح‌ها زمینه توسعه اشتغال فراهم شود.

وی با اشاره به تشکیل جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی تصریح کرد: مصوبات این جلسه به عنوان سند همکاری وزارت کشور با استانداری بوشهر تلقی و مطالبات مردم در بخش‌های مختلف به صورت یک سند پیگیری و حل و فصل می‌شود.

معاون اقتصادی وزیر کشور تاکید کرد: بسیاری از شهرستان‌های استان بوشهر ساحلی هستند که برای ارتقا سطح معیشت مردم این نقاط در اجرای طرح معافیت ملوانی در نشست یاد شده تصمیم‌های جدیدی اتخاذ می‌شود.