جولان کرونا در بوشهر با ابتلای 304 مورد در یک روز/ در خانه بمانید
گام خبر: دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: در روز ۱۴ فروردین ماه ۳۰۴ مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ۱۹ در استان بوشهر شناسایی شده است.
كدخبر: id-101385
تاريخ: 2021-04-04 13:45:38

به گزارش گام خبر سعید کشمیری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در روز ۱۴ فروردین ماه ۳۰۴ مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ۱۹ در استان بوشهر شناسایی شده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر در مورد وضعیت کرونایی شهرستان‌های استان گفت: چهار شهرستان بوشهر، گناوه، دیلم و دشتستان به رنگ نارنجی بوده که از این شهرستان ها دیروز، ۱۴ فروردین ماه شهرستان بوشهر به وضعیت قرمز کرونایی تبدیل شد.

وی بیان کرد: در شرایطی که رنگ شهرستان به قرمز تغییر رنگ می‌دهد باید تمامی پاساژها و بازارها، برنامه‌های آموزشی، مراسم اجتماعی و مذهبی همه  بصورت کامل در شهرستان بوشهر تعطیل شوند.

کشمیری تصریح کرد: در شرایط خطر و قرمز کنونی باید رفت و آمدها کم شده و مردم تا حد امکان از منازل خارج نشوند.

وی با بیان شناسایی ۳۰۴ مورد ابتلای جدید در روز گذشته به بیماری کووید ۱۹ در استان اظهار کرد: اگر ۱۰ نفر از اطرافیان هر کدام از این افراد مورد بررسی قرار گیرند، باید از سه هزار نفر تست گرفته شود و اگر این روند همچنان رو به افزایش باشد تعداد افراد بیشتری را درگیر کرده و موارد بستری و مرگ و میر در استان سیر صعودی پیدا خواهد کرد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر ضمن توصیه به همه مردم استان و خصوصا چهار شهرستان گناوه، دیلم، دشتستان و بوشهر که در وضعیت خطرناک نارنجی ‌و قرمز قرار دارند، افزود: افرادی که به مسافرت رفته‌اند در منزل بمانند.

وی گفت: هم استانی‌های شریف هرگونه مراسم اعم از شادی یا عزا برگزار نکنند چون با برگزاری مراسم یعنی افراد بدون ماسک و فاصله در کنار همدیگر نشسته و احتمال انتقال بیماری در این وضعیت بیشتر می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: منشا اصلی بیماری در خانواده و دورهمی‌های برگزار شده در تعطیلات می‌باشد که به مرور خود را با افزایش موارد بستری نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: در صورت داشتن علایم خفیف بیماری کرونا شرایط قرنطینه را رعایت نمایید و سریعا به پزشک یا مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته کرونا مراجعه کرده و درمان را شروع کرده تا وارد فاز شدید بیماری نشوید./ فارس